Pētniecības projekts „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde”

2023-09-11

SIA "BaltLine Globe" ar SIA "ForteMed" un SIA "Labrains" realizē pētniecības projektu "Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde" .

Šī pētniecības projekta ietvaros paredzēts izstrādāt rekomendācijas divpakāpju ādas aizsardzības sistēmai, kā arī tiks izstrādāts vismaz viens kosmētikas produkts psoriāzes skartas ādas ikdienas kopšanai, kas veidos noturīgu aizsargkārtu ādas dabiskā līdzsvara atjaunošanai un aizsargās to no ārējiem stresoriem. Produktu sistēma sastāvēs vismaz no diviem dabiskas izcelsmes kosmētikas produktiem: ādu atjaunojoša ikdienas krēma; attīrīšanas līdzekļa. Produkts, kas tiks izstrādāts pētniecības projekta rezultātā, būs dabisks ar inovatīvu aktīvo vielu iestrādes sistēmu un ietvers biotehnoloģiski iegūtas izejvielas, konservēšanas sistēma nesaturēs tradicionālos konservantus, kas var būt ļoti kairinoši psoriāzes slimniekiem, tai skaitā, benzilspirtu, nātrija benzoātu, kālija sorbātu, benzoskābi, salicilskābi, dehidroetiķskābi, etilspirtu, pentilēnglikolu (1,5-pentāndiols), propilēnglikolu (1,2 - propāndiols) u.c.

Projekta īstenošanas periods: 01.04.2023. – 31.03.2026.

Pētniecības projekta kopējās attiecināmās izmaksas plānotas 151 500,00 eiro, tai skaitā Eiropas Savienības Fondu līdzfinansējums 111 880,00 eiro.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros.

Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004